×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 251

Tek na Šmarno goro in zaključek Pokala Slovenije ter svetovnega pokala

Tek na Šmarno goro kot zaključna tekma Pokala Slovenije v gorskih tekih in svetovnega pokala se je kitil z zmago Norvežana Bugga, rekordom Avstrijke Mayrjeve in cvetočim najhitrejšim Slovencem Cvetom; v Pokalu Slovenije kar šest zmagovalnih stopnic za tekače KGT Papež

Sončna jesenska nedelja je na sklepno tekaško prireditev na Šmarno goro privabila 174 tekačev, med njimi kar 43 tujcev.
Norvežan Johan Bugge (42:37) in Avstrijka Andrea Mayr (47:40) sta bila zmagovalca 38. izvedbe teka na Šmarno goro. Avstrijska zdravnica je za 24 sekund izboljšala rekord proge iz leta 2015. Sedmo mesto v močni mednarodni konkurenci gorskih tekačev in uvrstitev na rob deseterice skupnega seštevka svetovnega pokala WMRA je dosegel Miran Cvet (KGT Papež), najboljši Slovenec. Cvet je bil s svojim tekom zelo zadovoljen, prav tako pa tudi s sezono.

Šmarna gora je bila tudi prizorišče zaključka Svetovnega pokala v gorskih tekih - WMRA, tam je potekala tudi slovesna podelitev najboljšim. Dobitnika kristalnega pokala sta bila Alex Baldaccini in Alice Gaggi, na odličnem desetem mestu je na lestvici svetovnega pokala tudi Miran Cvet, Gašper Bregar 19. in Timotej Bečan 21. (vsi KGT Papež).

V Pokalu Slovenije so se odlično odrezali tekači KGT Papež. Med ml. deklicami/dečki je bil Nik Romšak tretji, četrta Viktorija Dolinšek, od 6. do 7. mesta sta sledila Leon Pešovski Bužan in Anže Rus, Neža Žagar je bila 13.

Šesto mesto je pripadlo deklici Zoji Kranjec in st. deklici Tjaši Uršič. Zmagovalec med dečki je bil Izak Poljanšek, st. deček Aleš Prelovšek je bil peti. Med mladinci je na 3. mestu na zmagovalne stopničke stopil Tine Habjan, od 4. do 5. mesta sta sledila Nejc Uršič in Rok Sušnik. Med članicami sta 8. in 9. mesto zasedli Jasmina Jelovšek in Mojca Koligar, med člani pa je bil Gašper Bregar 11., Timotej Bečan 16., Domen Potočnik 27. Med veterani je bil absolutni zmagovalec Miran Cvet, na 3. mestu pa Metod Bregar, Mirko Janjatovič 14. Tretje mesto je med st. veterani pripadlo Franciju Teražu.