Natisni to stran

Tekači KGT Papež na državnem prvenstvu v gorskem maratonu

Tekači KGT Papež na državnem prvenstvu v gorskem maratonu štirih občin odlični: bronasta Domen Potočnik in Katja Kegel Vencelj, od 5.-6. mesta sta sledila Marjan Zupančič in  Nejc Blatnik, sedma med ženskami Urša Trobec, udeleženka vseh 18 maratonov, medalje tudi za Viktorijo Dolinšek, Izaka Poljanšek, Nejca Uršiča in Aleša Prelovška
Podbrdo Trail Running Festival je bil pravi tekaški praznik  Baške grape, praznik domačinov, tekačev  in 500 prostovoljcev – ekipe s srcem, ki ga je osemnajsto leto zapored pripravilo Turistično društvo Podbrdo in LTO Sotočje v sodelovanju z Združenjem za gorske teke.  Gorski maraton štirih občin ( 42km) je potekal po terenu, kjer se je pisala zgodovina rapalske meje, mimo skrivnostnih kasarn in bunkerjev, ki so  pomniki in opomniki  1. svetovne vojne. Trasa je potekala po muljaterah in planinskih poteh z 18 okrepčevalnicami in ob spodbudi  številnih navijačev.  Državna prvaka sta postala  brat in sestra Marko Tratnik  in Petra Tratnik. Bron je med člani pripadel Domnu  Potočniku ( 4:30:35) , med članicami pa Katji Kegel Vencelj ( 5:19:22), (oba KGT Papež). 5.-6. mesto sta zasedla Marjan Zupančič in Nejc Blatnik, 78. m. Bojan Kramar. Urša Trobec je bila sedma absolutno, druga v kategoriji veterank.  Urša pa je bila udeleženka vseh 18 tekov in tudi zmagovalka prvega, zato ji je pripadla posebna čast pri rezanju slavnostne torte ob polnoletnosti teka. Teklo je 272 tekačev, zaradi sparine in vročine je bilo veliko odstopov.
Domen Potočnik je pohvalil odlično organizacijo, svoj tek pa komentiral: " Bilo bi perfektno, če ne bi bilo tako težko. Kar pa se tekme tiče, smo začeli umirjeno, tudi spust iz Črne prsti sem preživel, potem pa trpel do Hudajužne. Tako težko že dolgo ni bilo. Ni se mi še zgodilo, da bi imel kdaj toliko krčev. Nisem verjel, da ne bom prišel na Porezen, kaj šele do cilja. Zato sem večinoma hodil in se vmes raztezal. Od Porezna mi je uspelo, da sem še odtekel. Tekma je od štarta do cilja in bila sta dva hitrejša. V klance sem imel nenormalno slabše čase kot pred leti. Očitno bom moral izbrisati ostale aktivnosti, da bom konkurenčen temu, ki je najbolj pomemben. Samemu sebi." ( Povzeto po Metod Močnik :
Na Mini GM4O so se odlično odrezali tudi najmlajši tekači KGT Papež. Med deklicami je 2. mesto zasedla Viktorija Dolinšek, med st. dečki Izak Poljanšek. Deček Nik Romšak je bil šesti, Leon Pešovski Bužan pa osmi. Nejc Uršič je pritekel na start kar iz  Sorice, kjer so potekale priprave na bližnje evropsko prvenstvo in  zmagal med mladinci, Aleš Prelovšek je bil tretji.
Dušan Papež, predsednik Združenja za gorske teke  pri AZS in delegat tekme, ki se je podal po trasi od Hudajužne do Porezna in nato do cilja, je pohvalil odlično organizacijo in vso srčnost, pripadnost in strokovnost ekipe ter številnih  prostovoljcev.