Odlični nastopi na državnem prvenstvu

472N DP Gora2016 04Na DP v gorskih tekih 13 tekačev KGT Papež ponovno na zmagovalnih stopničkah, pet med njimi državni prvaki (Maša Viriant, Aleš Prelovšek, Rok Sušnik, Tjaša Čirović, Ana Čufer), kar pet pa v izboru za reprezentanco za EP v gorskih tekih v Italiji.

Na 2. tekmi Pokala Slovenije v gorskih tekih so na Gorah nad Idrijo spet slavili tekači KGT Papež. Tekli so različnih progah, člani/članice/mladinci/mladinke na krožni progi gor-dol tudi za izbor v reprezentanco za nastop na EP.

V kategoriji ml. deklice/dečki (1,3 km) je naslov državne prvakinje s časom 4:58 odnesla Maša Viriant, podprvakinje pa Viktorija Dolinšek, Jakob Jeras je bil sedmi. Med deklicami/dečki na progi 2,3 km je bil državni prvak Aleš Prelovšek (8:37), Žan Auersperger sedmi, bron je pripadel Lani Poličnik, nehvaležno 4. mesto pa Tjaši Uršič. Tudi med st. dečki/deklicami je naziv državnih prvakov ostal v KGT Papež, Rok Sušnik je 3,3 km pretekel v 11:35, Tjaša Čirović pa s 14:50, Hana Dobovšek je bila srebrna. Od 4. do 5. mesta sta sledila Rok Podbregar in Nejc Uršič.

Mladinci so se spopadli s 6,3 km, Tine Habjan je bil četrti, peti pa Marino Mekiš.

Ana Čufer, zmagovalka med članicami, je 6,3 km dolgo progo pretekla s časom 28:53. Člani pa so se spopadli z 9,6 km in od 2. do 4. mesta so sledili tekači KGT Papež (Mitja Kosovelj, Gašper Bregar, Domen Potočnik).

Med ml. veterani sta zmagovalne stopničke dosegla Miran Cvet (36:30) kot prvi in Marjan Zupančič kot tretji, Metod Bregar je bil peti. Med st. veterani je bil drugi Bojan Kožuh.

V ožjem izboru za reprezentanco EP je pet tekačev KGT Papež: Mitja Kosovelj, Gašper Bregar, Miran Cvet, Ana Čufer, Tine Habjan.