Mojca Koligar, tekačica KGT Papež, pritekla slovenski reprezentanci naziv balkanske prvakinje;v

Mojca Koligar, tekačica KGT Papež, pritekla slovenski reprezentanci naziv balkanske prvakinje;v mladinski konkurenci je bil Nejc Uršič enajsti, Kamničanka Nuša Mali pa odlična šesta.
Na balkanskem prvenstvu v gorskih tekih v Romuniji v Rarau Ski Resort se je slovenska reprezentanca odrezala zares odlično in osvojila kar tri medalje v članski konkurenci.
Mojca Koligar ( KGT Papež ) je pritekla zlato med članicami ( 12 km – 1.20:43 ) in nadgradila uspeh še s srebrno ekipno medaljo, tik za močno ekipo Turčije. Koligarjeva je bila navdušena nad spočitostjo in lahkotnostjo svojega teka, nad divjino in idealnimi razmerami za tek. Veseli se tudi ekipnega uspeha in dobrih odnosov, ki se vzpostavljajo znotraj ekipe in stroke v gorskem in trail teku.
Moška članska ekipa je pritekla bronasto kolajno. V mladinski konkurenci ( 6 km ) je Nuša Mali s časom 40:46 pritekla 6. mesto za najboljšo trojico iz Turčije in Romunije, med mladinci pa Nejc Uršič ( 36:14 ) enajsto.