Tekače KGT Papež pod Matterhornom ohromila nadmorska višina

Švicarski Zermatt je bil prizorišče evropskega prvenstva v gorskih tekih, ki je zaradi visoke nadmorske višine ohromil visoka pričakovanja tekačev KGT Papež. Med članicami je bila na 20. mestu Mojca Koligar. Za Švicarko Maude Mathys, zmagovalko z Velike planine, je zaostala 7:23.: » Na višini 2200 m sem že čutila slabotne noge, imela sem občutek, da se niti ne premikam.«

Med člani je Timotej Bečan osvojil 29., Miran Cvet 33. in Gašper Bregar 54.mesto. Mladinca Tine Habjan in Nejc Uršič pa 44. in 45. Obetavni Bečan je izjavil, da je pričakoval boljši rezultat, da pa je zaradi nadmorske višine spet bogatejši za novo izkušnjo.

Razočaranja nista skrivala tako Bečan kot Koligarjeva, visoka nadmorska višina pa je bila poučna lekcija za v bodoče.