Odlične novice iz KGT Papež: kar pet zmagovalnih stopničk v različnih disciplinah

Na Balkanskem prvenstvu v polmaratonu v Bitoli je Neja Kršinar dosegla 3. mesto s časom 1:16:47.

Red Bull Planica 400tek na planiško velikanko. Luka Kovačič je že četrtič zapored zmagal in dosegel nov rekord 4 min 35 sek. Luka je zmagal tudi znan vzpon s poniji na Vršič. Uvrstili so se tudi: 5. Mikloša, 8. Mihelič, 11. Novak, 18. Uršič, 29. Vogrin. Med ženskami je bila Mojca Koligar tretja (6:35), Tjaša Uršič pa 21.

34. Dolomitenmann – svetovno ekipno prvenstvo v ekstremnih športih z mednarodno udeležbo. Štafetni tek 12 km in 2000 m gor je s časom 1:27:50 odlično na 6. mestu zaključil Timotej Bečan. Ekipa je dosegla 7. mesto med 97 štafetami.

Colski izziv s Cola na Javornik, ki je štel kot nadomestna tekma za odpadlo evropsko prvenstvo, je pripadel Miranu Cvetu. Gašper Bregar, le-ta je dan poprej zmagal tek na Učko, je bil tretji.