Na Dolomythsrun vertikal kilometru Mojca Koligar in Luka Kovačič odlična druga

Na Dolomythsrun vertikal kilometru Mojca Koligar in Luka Kovačič odlična druga, Miran Cvet, debitant v vertikali na 19. mestu, Matjaž Mikloša pa 29.

Dolomythsrun vertikal kilometer je prinesel odlična 2. mesta za tekača KGT Papež. Start je bil na višini 1400 m, tekači so pretekli 2,4 km in 1015 m višinske razlike, torek km, zato poimenovanje vertikal km. Tek je bil uvod v tekaški festival po obronkih dolin Val di Fassa.

V hudi konkurenci 142 tekačev iz 17 držav je lanski zmagovalec Luka Kovačič v cilj pritekel kot drugi s časom 33:59.   S tekom je bil zelo zadovoljen, saj je za 22 sekund izboljšal lanski čas.

Mojca Koligar je s časom 40:47 za 59 sekund zaostala za Avstrijko Andreo Mayr, ki je s strani WMRA proglašena za najboljšo gorsko tekačico vseh časov.

Miran Cvet, ki je prvič sodeloval na mednarodnem teku na vertikalo, se je dobro odrezal na 19. mestu, Matjaž Mikloša pa na 29.