Timoteju Bečanu bron na Pokalu narodov, na finalu Skyrunner Mojci Koligar srebro, Luka Kovačič četrti

Zaradi epidemije je bilo odpovedano svetovno in evropsko prvenstvo v gorskih tekih, zato je WMRA (Svetovna zveza za gorske teke) kot nadomestilo priredila tekmo Pokal narodov. Potekal je v Chiavenni v italiji. Nastopilo je 14 reprezentanc s 100 nastopajočimi.

Timotej Bečan, najboljši slovenski gorski tekač , je ob zaključku sezone dokazal svojo odličnost, saj mu je uspel izjemen podvig. 19 km s 600m vzpona in 1000m spusta je v močni konkurenci pretekel v 1:22.10 in zasedel odlično 3. mesto. Klubski kolega Miran Cvet je bil 38., Matic Plaznik pa 60.

Več o izjemnem teku na blogu: TIMOTEJEV B(r)LOG #18 - WMRA Nations Cup (wixsite.com)

Na finalu Skyrunner Word series v Limone sur Garda v Italiji je Mojca Koligar na 3km in 1090 višinske razlike dosegla 2. mesto s časom (47:47), Luka Kovačič je bil četrti (39:41).