Bron Urške Trobec posamično in ekipno z Ivico Žlogar (KGT Papež) na svetovnem veteranskem prvenstvu v gorskih tekih v Španiji

Veteransko svetovno prvenstvo v gorskih tekih je potekalo v Canfrancu v španskih Pirenejih, letos z največjo udeležbo tekačev. V slovenski ekipi osmih veteranov so bili kar štirje tekači KGT Papež ( Ivan Urh, Bojan Kožuh, Ivica Žlogar in Urška Trobec). V treh dneh so se pomerili na teku gor, trailu in teku gor-dol. Neutrudni Urška in Ivica sta štartali na vseh treh.

Prvi dan je tekače presenetil prvi sneg v sezoni, cilj je bil na 2268 metrih. Na vzponu (6 km, 1000 m višincev) je   v kategoriji W55 Urška Trobec dosegla osmo mesto, Ivica Žlogar deseto, Bojan Kožuh 19. mesto/M60.

Urša Trobec je drugi dan na trailu (34 km) pritekla bronasto kolajno v kategoriji W55 s časom 5,01:25. V isti kategoriji je Ivica Žlogar dosegla 8. mesto. Tudi ekipno sta dosegli bron.

Tretji dan pa je bil rezerviran za tek gor - dol, v dolžini 17 kilometrov s 1050 metri višinske razlike. Urška Trobec je bila v kategoriji W55 osma, Ivica Žlogar dvanajsta.

Bojan Kožuh je pritekel v top10 v kategoriji M60, Ivan Urh je bil petnajsti v M65.

Čestitke Urški in Ivici za medalje ter vsem ostalim za dosežke in borbenost. Zahvala pa velja tudi Tatjani Kožuh, ki je pomagala tekačem, skrbela za dobro voljo, posredovala lepe fotke in prijazne komentarje.