Tine Žižmond in Juta Pavlič (KGT Papež), prvak in podprvakinja na 50 km na UTMB Julian Alps trail

V Kranjski Gori je potekal UTMB Julian Alps trail run, največja trail tekaška preizkušnja v Sloveniji.

Preko 3000 tekačev z vsega sveta se je merilo na različnih razdaljah. Pod vršaci pa je donela tudi slovenska himna, saj so v okviru le-tega izvedli tudi Prvenstvo Slovenije v trailu na 50 km. Tine Žižmond, sicer še mladinec, je s časom 5:09:47 dosegel izjemen in odmeven naslov državnega prvaka. Kot fenomen prireditve se je pomeril z najboljšimi trail tekači na svetu in z dosežkom dodal tudi posebno težo prvenstvu Slovenije. Podprvakinja pa je bila Juta Pavlič s časom 6:55:46, bron je pripadel klubski kolegici Urški Lamovec. Tine je povedal, da mu je bila dolga razdalja velik izziv, da se je želel preizkusiti, na koncu so mu malo pošle moči, ker je bila ravnina. Barve Slovenije sta častno zastopala tudi Andrej Nastran in Marjan Zupančič s prvima mestoma v njuni kategoriji.

120-km razdaljo je kot sedma pritekla lanska prvakinja Katja Kegl Vencelj, Eva Urbanc pa enajsta.

20 kilometrov je prvi pretekel Luka Kovačič, Urban Žitnik je zasedel absolutno 39. mesto, Franci Teraž 75. in prvo v kategoriji 60-64.