Tekači KGT Papež odlični na dvojčku šmarnogorskih tekov

Na Rekordu Šmarne gore je zmagal Luka Kovačič, sledili so: 8. Tine Žižmond, 15.Gašper Bregar, 16. David Vogrin, 22. Andrej Nastran in 34. Domen Vogrin. Med ženskami sta si od 9.-10. mesta sledili Urška Trobec in Ivica Žlogar, Dragica Cvišić je bila 14.
Na 45. izvedbi Teka na Šmarno goro, tekmi svetovnega pokala, je padel nov rekord Kenijca Richarda Omaya. Med Slovenci sta bila na 10 km trasi najhitrejša Timotej Bečan na osmem in Kamničanka Nuša Mali na petem mestu. Kot trinajsti je v cilj pritekel zmagovalec petkovega rekorda Luka Kovačič, 19. Gašper Bregar.
Na mladinski trasi (4,8 km) sta zmagala Tine Žižmond in Klara Močnik. V različnih kategorijah so zmagovalne stopničke zasedli : 1. mesto Miran Cvet, Urška Trobec, Dragica Cvišič, 2. mesto Andrej Nastran, Ivica Žlogar, Boža Meža, 3. mesto Bojan Kožuh.
Odlično so odrezali tudi najmlajši tekači: 5. Lija Zamljen, 6. Inti Krkoč 11. Tim Zamljen, 12. Marcel Hrast. Med starejšimi dečki pa je zmagovalne stopničke na 3. mestu zasedel Joža Matjaž Šerkezi.
Dušan Papež, podpredsednik AZS, je iz rok Jonathana Wyatta prejel spominsko medaljo Svetovne zveze za gorske teke ob 25-letnici svetovnega pokala.